Навчальний процес

Організація навчально-виховного процесу у школі грунтується на основних вікових особливостях дітей. Зміст навчального матеріалу супроводжує певний етап розвитку дитини, сприяє формуванню відповідних особистісних рис та якостей характеру. На кожному з етапів, при переході від першого семирічча до другого, від другого – до третього, суттєво змінюється як зміст, так і методи викладання. Освіта на перших двох ступенях базується на образно-інтегративному уявленні про навколишній світ, а на третому ступені викладання – на предметно-інформаційній методології, значна увага приділяється формуванню здатності до самостійного судження.

Становлення учня, конкретного класу, разом із загальними тенденціями, завжди має свій індивідуальний відтінок та специфіку. Рекомендації щодо змісту, форм та методів навчання є лише орієнтиром, дороговказом у творчому пошуку «програми» навчання у кожній окремій ситуації.

Педагогічним колективом Дніпропетровської вальдорфської середньої загальноосвітньої школи  на основі  зарубіжного та вітчизняного досвіду у сфері вальдорфської педагогіки розроблено Програми для вальдорфських шкіл України для 1-9 класів.

Дерево знань